Çfarë është eleganca e praruar ? Që nga momenti kur u shpall tema e “Met Gala 2022”, njerëzit janë përpjekur të zbulojnë kuptimin e saj.

Për disa, fraza të kujton New York-un e Edith Wharton; të tjerët e shohin atë të kujton pamjen e këndshme dhe të rrugës të fillimit të viteve 2000.

Duke pasur parasysh hapësirën për interpretim, të ftuarit në ceremoninë e mbrëmshme ishin të lirë të përcaktonin rrugën e tyre.

Tom Ford kritikon gjendjen aktuale të Met Gala: Dikur ishte shumë elegante Tom Ford kritikon gjendjen aktuale të Met Gala: Dikur ishte shumë elegante

Si gjithmonë, tapeti i kuq ishte i mbushur me bishta të gjatë fustanesh dhe xhevahire gjigante që kërkonin të lënë shenjën e tyre. Numri i madh i pamjeve që të tërheqin vëmendjen nënkuptonin se dalja nga norma ishte mënyra e vetme për t’u dalluar vërtet.

Reklama

Rishikimi i këtyre pamjeve të vjetër të shkollës vërtetoi se sa e menduar është puna e stilistëve si Lacroix dhe Ghesquiere, por pamja më e madhe arkivore e natës i përkiste Kim Kardashian.

Reklama
Sarah Jessica Parker zbulon se “Met Gala” e vitit 2006 'nuk ishte një natë argëtuese' për shkak të nervave të saj Sarah Jessica Parker zbulon se “Met Gala” e vitit 2006 'nuk ishte një natë argëtuese' për shkak të nervave të saj

Momente përpara se tapeti të përfundonte, ylli u shfaq me fustanin e Jean Louis që Marilyn Monroe kishte veshur në vitin 1962 për t’i bërë serenatë John F. Kennedy në ditëlindjen e tij.

Disa nga pamjet më mahnitëse të mbrëmjes ua sjellim më poshtë:

Blake Lively

Kylie Jenner

Kendall Jenner

Billie Eilish

Alicia Keys

Janelle Monae

Kaia Gerber

Jessica Chastain

Gemma Chan

/Telegrafi/