LAJMI I FUNDIT:

Paraqitja e Granit Xhakës ndaj Bayern Munich – mesfushori shqiptar prej më të mirëve te Bayer Leverkusen

Paraqitja e Granit Xhakës ndaj Bayern Munich – mesfushori shqiptar prej më të mirëve te Bayer Leverkusen
Reklama

Bayern Munich dhe Bayer Leverkusen kanë zhvilluar një ndeshje të bukur ku në fund u mbyll me rezultat 2-2, ndërsa për 90 minuta luajti Granit Xhaka.

Harry Kane dhe Leon Goretzka shënuan për bavarezët, ndërsa Alejandro Grimaldo dhe Exequiel Palacios gjetën rrjëtën për aspirinat.


Granit Xhaka luajti për 90 minuta te Bayer Leverkusen në këtë ndeshje, duke qenë prej më të mirëve nga mysafirët.

Ai u vlerësua me notën 7.0 në këtë përballje nga SofaScore, duke qëndruar mirë përballë mesfushorëve si Goretzka dhe Joshua Kimmich.

Xhaka kishte 97 prekje të topit, ndërsa nga 78 pasime, 68 i kishte të saktë, me një përqindje prej 87%.

Pas kësaj ndeshje të dy klubet janë në dy vendet e para me nga 10 pikë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe tashmë ka vendosur se kë do të zgjidhte mes Arsenalit dhe Liverpoolit

Mbappe tashmë ka vendosur se kë do të zgjidhte mes Arsenalit dhe Liverpoolit

Premier League
Goli i parë i Galatasarayt kundër Man Utd nuk duhej të pranohej për shkak të rregullit pak të njohur

Goli i parë i Galatasarayt kundër Man Utd nuk duhej të pranohej për shkak të rregullit pak të njohur

Liga e Kampionëve
Xavi solli një Barcelonë kundër Portos siç nuk është parë në më shumë se 20 vjet

Xavi solli një Barcelonë kundër Portos siç nuk është parë në më shumë se 20 vjet

Liga e Kampionëve
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
“Kjo është një ëndërr”, 19-vjeçari Nico Paz i tronditur pasi shënoi golin e parë me Real Madridin

“Kjo është një ëndërr”, 19-vjeçari Nico Paz i tronditur pasi shënoi golin e parë me Real Madridin

Liga e Kampionëve
“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

Tenis
Kalo në kategori