LAJMI I FUNDIT:

Paralajmërohet protestë nga familjarët e viktimave të spitalit modular

Paralajmërohet protestë nga familjarët e viktimave të spitalit modular

Në Shkup nesër do të zhvillohet protestë nga familjarët e viktimave të spitalit modular në Tetovë.

Reklama

“Ju informojmë se nesër organizohet marsh protestues nga ne si familjarë të viktimave të spitalit modular.

Marshi protestuese do të fillojë nga ora 14:00, nga sheshi Skënderbe dhe do të përfundojë te Prokuroria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, e cila i ka mbyll sytë karshi drejtësisë, dhe po mbron përgjegjësit e tragjedisë ku u dogjën 14 njerëz të gjallë.

U bëjmë apel qytetarëve të Shkupit dhe qytetarëve të tjerë që të na mbështesin në kërkim të drejtësisë, kurse partive politike u apelojmë të qëndrojnë larg keqpërdorimit të protestës sonë për poena politike”, deklaruan familjarët e viktimave të spitalit modular në Tetovë.

Në pyetjen pse e keni vendos protestën ta mbani në Shkup, familjarët e viktimave theksojnë se duan të përballen me institucionet e drejtësisë./Telegrafi/

Protesta në dy vjetorin e ngjarjes tragjike në Spitalin e Tetovës, kërkohet shkarkimi i kryeprokurorit Joveski
Lexo po ashtu Protesta në dy vjetorin e ngjarjes tragjike në Spitalin e Tetovës, kërkohet shkarkimi i kryeprokurorit Joveski