Gjykata Penale në Shkup ka vendosur burg shtëpiak për tre deputetët tjerë, Johan Tarçullovski, Ljupço Dimovski dhe Zhaklina Peshevska, bën të ditur A1on.

Përndryshe, gjashtë deputetët janë pjesë e akuzave për rrezikim terrorist të rendit kushtetues dhe sigurisë, për ngjarjet e 27 prillit në Kuvendin e Maqdonisë./Telegrafi/