LAJMI I FUNDIT:

Para dhe pas, imazhet satelitore tregojnë efektet e sulmit ajror mbi caqet e milicisë siriane të përkrahur nga Irani – bombat 230 kilogramëshe shkatërruan gjithçka

Para dhe pas, imazhet satelitore tregojnë efektet e sulmit ajror mbi caqet e milicisë siriane të përkrahur nga Irani – bombat 230 kilogramëshe shkatërruan gjithçka

Imazhet satelitore të shkrepura para dhe pas sulmit, kanë zbuluar pasojat e shkaktuara nga sulmi ajror i kryer mbi caqet e milicisë siriane të përkrahur nga Irani, që janë kryer me urdhër të presidentit amerikan Joe Biden.

Reklama

Trupat amerikane kanë hedhur bombat 230 kilogramëshe mbi bazat e milicisë siriane të përkrahura nga Irani – ku humbën jetën 22 luftëtarë të tyre, transmeton Telegrafi.

Imazhet e kapura para shpërthimeve shfaqin një bazë të madhe rreth 500 metra larg kufirit me Irakun – me dhjetëra objekte të ndryshme brenda kësaj baze.

Por pas sulmeve të enjtes, të gjitha ndërtesat janë shkatërruar plotësisht duke e bërë gjithçka rrafsh me tokë. E ky sulm ajror i ushtrisë amerikane, është i pari që është urdhëruar të kryhet nga presidenti i ri Joe Biden.

Kjo bazë në Al Bukamal është përdorur nga këto grupe për të grumbulluar dhe shpërndarë armatim përgjatë kufirit, kanë bërë të ditur zyrtarë të Pentagonit. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Ish-zyrtari i inteligjencës amerikane thotë SHBA ka fluturake të paprekura aliene

Ish-zyrtari i inteligjencës amerikane thotë SHBA ka fluturake të paprekura aliene

Amerika
Ukrainasit filmuan me dron një qytet të përmbytur që është nën kontrollin e rusëve, nënë e bir luten t'i shpëtojnë nga çatia e shtëpisë së tyre

Ukrainasit filmuan me dron një qytet të përmbytur që është nën kontrollin e rusëve, nënë e bir luten t'i shpëtojnë nga çatia e shtëpisë së tyre

Evropa
Zyrtari i lartë ukrainas: Kundërofensiva ende nuk ka filluar

Zyrtari i lartë ukrainas: Kundërofensiva ende nuk ka filluar

Evropa
Ekipi i BBC-së detyrohet ta ndërpresë intervistën për shkak të granatimeve ruse në Kherson

Ekipi i BBC-së detyrohet ta ndërpresë intervistën për shkak të granatimeve ruse në Kherson

Evropa
Ukrainasit publikojnë pamjet, të cilat pretendohet se shfaqin momentin e një shpërthimi në digën Nova Kakhovka

Ukrainasit publikojnë pamjet, të cilat pretendohet se shfaqin momentin e një shpërthimi në digën Nova Kakhovka

Evropa
Pretendonin se kishin shkatërruar tanket Leopard, ukrainasit përgënjeshtrojnë rusët – doli se kishin goditur kombajna dhe makineri tjera bujqësore

Pretendonin se kishin shkatërruar tanket Leopard, ukrainasit përgënjeshtrojnë rusët – doli se kishin goditur kombajna dhe makineri tjera bujqësore

Evropa
Kalo në kategori