LAJMI I FUNDIT:

Pamjet që rrallë shihen: Tigri duke ngrënë një krokodil! (Video)

Pamjet që rrallë shihen: Tigri duke ngrënë një krokodil! (Video)

Edward Selfe e ka filmuar në Zambi të Afrikës, një tigër të ri teksa hante një krokodil të gjatë dy metra.

Eksploruesi 31-vjeçar, ka qëndruar pranë gjallesës që kishte zënë reptilin, gjë që nuk është parë kurrë më herët, transmeton Telegrafi.


“Ka mundësi që tigrat të kapin ndonjë krokodil të vogël, por nuk ndodhë të sulmojnë këto krijesa, nga frika se mund të bëhen vet pre e tyre”, ka thënë Selfe lidhur me rastin.

Meqenëse të dy grabitqarët janë shumë të shkathtë dhe të fuqishëm, nuk është hasur ndonjëherë të sulmojnë njëri-tjetrin. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Britanikja provoi për herë të parë byrekun - mësoni çfarë note i dha këtij ushqimi

Britanikja provoi për herë të parë byrekun - mësoni çfarë note i dha këtij ushqimi

Fun
Kali iku nga stalla dhe përfundoi në stacionin hekurudhor të Sydneyt: Priti me mirësjellje trenin pas vijës së verdhë

Kali iku nga stalla dhe përfundoi në stacionin hekurudhor të Sydneyt: Priti me mirësjellje trenin pas vijës së verdhë

Fun
Moment spektakolar: Qindra “pinguinë-foshnjë” që kërcejnë nga një shkëmb akulli 15 metra në Antarktidë për të notuar për herë të parë

Moment spektakolar: Qindra “pinguinë-foshnjë” që kërcejnë nga një shkëmb akulli 15 metra në Antarktidë për të notuar për herë të parë

Interesante
Ilustrimi që ju jep dhembje koke: Janë 12 pika, por është e pamundur t’i shihen të gjitha njëherësh

Ilustrimi që ju jep dhembje koke: Janë 12 pika, por është e pamundur t’i shihen të gjitha njëherësh

Interesante
Kampionati Kombëtar i Mjekrës dhe Mustaqeve thyen rekorde botërore

Kampionati Kombëtar i Mjekrës dhe Mustaqeve thyen rekorde botërore

Interesante
Vetëmbrojtje

Vetëmbrojtje

Kalo në kategori