LAJMI I FUNDIT:

Pamje të një aksioni të ushtarëve ukrainas pranë Bakhmutit

Pamje të një aksioni të ushtarëve ukrainas pranë Bakhmutit

Pamje të një aksioni të ushtarëve ukrainas afër Bakhmutit janë publikuar në rrjetet sociale.

Reklama

Aksioni në vijën e frontit u krye nga luftëtarët e Batalionit të 2-të Sulmues, nga ku mund të shihen duke gjuajtur në drejtim të forcave ruse, transmeton Telegrafi.

Ushtarët ukrainas po ruanin pozicionin e tyre në llogoren e tyre.

Siç thuhet, në videon e ndarë nga Operativno_ZSU, dy ushtarë rusë u vranë me një RPG dhe një tank i tipit BC u shkatërrua.

Nuk dihet se kur është xhiruar aksioni, por trupat ukrainase thuhet se kanë nisur kundërofensivën e shumëpritur. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Amerika
Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Botë
Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Turqia
Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Amerika
'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

Serbia
SHBA njofton paketën e re të ndihmës për Ukrainën

SHBA njofton paketën e re të ndihmës për Ukrainën

Botë
Kalo në kategori