0Shares

J. Fizpatrick dhe shoku tij Llary, kanë provuar një pajisje në Atlanta të Shteteve të Bashkuara që lëshon sapunin e lëngshëm, e cila nuk punon për njerëzit me ngjyrë.

Derisa atij nuk i del asnjë pikë, mikut të tij të bardhë i mbushet dora me masën pastruese, transmeton Telegrafi.

“Është një makine raciste, shikoni si po më lë edhe më të papastër se që jam”, ka shkruar Fizpatrick lidhur me rastin.

Videoja e realizuar para dy vitesh, ka nisur tani të qarkullojë në rrjetin social, meqë është e pashpjegueshme pse po bëhet ky dallim. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)