LAJMI I FUNDIT:

Pacolli: Radoiçiqin e kam takuar në Qeverinë e Kosovës me ish-kryeministrin

Pacolli: Radoiçiqin e kam takuar në Qeverinë e Kosovës me ish-kryeministrin

Behgjet Pacolli, kryetar i AKR-së, ka thënë se fotoja e cila qarkullon në rrjete sociale ku shihet ai në prezencë me Milan Radoiçiqin ka qenë e rastësishme.

Ai tha se Radoiçiq kishte ardhur dhe kishte ndenjur dy apo tre minuta me të por pa e njohur se kush është.

“Nuk kam asnjë bindje, nuk e kam njohur, rastësisht ka ardhë në një moment ku kam biseduar me ish-deputetët e Kosovës, me ish-kryetarin e Mitrovicës. Ka ardhë ai më ka përshëndet, 2 apo tre minuta kam qëndruar dhe kam shkuar. Nuk e kam ditë kush është ai. Rastësisht më 2019 kam dëgjuar për të. U paraqit një foto e imja, pastaj edhe një fotomontazh kinse është edhe Vuçiqi”, tha ai.


Pacolli: Nuk besoj se anulohet liberalizimi i vizave për Kosovën, por Macron të merret seriozisht
Lexo po ashtu Pacolli: Nuk besoj se anulohet liberalizimi i vizave për Kosovën, por Macron të merret seriozisht

Tutje Pacolli tha se Radoiçiqin e ka takuar në hapësirat e Qeverisë së Kosovës së bashku me ish-kryeministrin, Ramush Haradinaj.

“Radoiçiqin e kam taku në hapësirat e Qeverisë së Kosovës, me ish-kryeministrin, ka ardhë në zyre të kryeministrit. Kam qenë edhe unë aty, edhe dikush tjetër, kemi biseduar”.

“Radoiçiqin e kam njohur kur ka qenë nënkryetar i Listës Serbe, si i tillë as kryeministri Haradinaj nuk ka pasur arsye mos ta takoj atë, as unë nuk kam pasur arsye mos të jem aty”, tha ai.

Në trend Lajme

Më shumë
E trishtë, i bien dyert e oborrit - 3 vjeçari ndërron jetë në Spitalin e Gjakovës

E trishtë, i bien dyert e oborrit - 3 vjeçari ndërron jetë në Spitalin e Gjakovës

Kronika e Zezë
Iu refuzua hyrja në Kosovë, shtetasi i huaj arrestohet në Merdar për hyrje ilegale

Iu refuzua hyrja në Kosovë, shtetasi i huaj arrestohet në Merdar për hyrje ilegale

Kronika e Zezë
Osmani me një video-mesazh për mërgimtarët: Dyert, zemrat dhe shtëpitë tona janë të hapura, sepse ju i jepni shpirt Kosovës

Osmani me një video-mesazh për mërgimtarët: Dyert, zemrat dhe shtëpitë tona janë të hapura, sepse ju i jepni shpirt Kosovës

Lajme
Beleri lë qelinë, niset për në Strasburg për t’u betuar si eurodeputet

Beleri lë qelinë, niset për në Strasburg për t’u betuar si eurodeputet

Lajme
Shqiptari humb jetën në Gjermani, dyshimet flasin për vrasje

Shqiptari humb jetën në Gjermani, dyshimet flasin për vrasje

Lajme
Vazhdon ballafaqimi me zjarre në Maqedoninë e Veriut, paralajmërohen ndihmë nga disa shtete

Vazhdon ballafaqimi me zjarre në Maqedoninë e Veriut, paralajmërohen ndihmë nga disa shtete

Lajme
Kalo në kategori