LAJMI I FUNDIT:

Opozita pritet të mbajë protestë në Tiranë, rreth 400 policë rrethojnë Kuvendin

Opozita pritet të mbajë protestë në Tiranë, rreth 400 policë rrethojnë Kuvendin

Rreth 400 efektivë nga Policia e Tiranës dhe Forcat e Sigurisë Kombëtare janë angazhuar për mbarëvajtjen e protestës së thirrur sot nga opozita para Parlamentit.

Organizatorët e kësaj proteste, e cila pritet të nisë në orën 10:00 kanë kërkuar pesë orë leje, e cila është miratuar nga policia.

Në perimetrin e parlamentit janë instaluar kamera me rezolucion lartë për të identifikuar lëvizjet e protestuesve.


Gjithashtu, në rast incidentesh në gatishmëri do të jenë edhe forcat RENEA. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Analistët kërkojnë dorëheqjen e Sveçlës pas ikjes së Faton Hajrizit dhe të tjerëve nga burgjet e Kosovës

Analistët kërkojnë dorëheqjen e Sveçlës pas ikjes së Faton Hajrizit dhe të tjerëve nga burgjet e Kosovës

Drejtësi
Deputeti i LVV-së: Faton Hajrizi është kriminel, Kosova i ka lajmëruar fqinjët për ikjen e tij

Deputeti i LVV-së: Faton Hajrizi është kriminel, Kosova i ka lajmëruar fqinjët për ikjen e tij

Lajme
Vrasja e policit serb në Serbi, flet Kurti

Vrasja e policit serb në Serbi, flet Kurti

Lajme
Shfuqizohet vendimi për kufizimin e qarkullimit të mjeteve më të rënda se 7.5 ton

Shfuqizohet vendimi për kufizimin e qarkullimit të mjeteve më të rënda se 7.5 ton

Lajme
Osmani dhe kancelari gjerman flasin për angazhimin e përbashkët në integrimin e euroatlantik të Kosovës

Osmani dhe kancelari gjerman flasin për angazhimin e përbashkët në integrimin e euroatlantik të Kosovës

Lajme
Dyfishohen dhe trefishohen shtesat për fëmijë, Kurti prezanton skemën e re të mbështetjes për nënat

Dyfishohen dhe trefishohen shtesat për fëmijë, Kurti prezanton skemën e re të mbështetjes për nënat

Lajme
Kalo në kategori