Opel Mokka ka arritur pothuajse një milion njësi në shtatë vjet të prodhimit, dhe tani po vjen me një model të ri dhe të jashtëzakonshëm.

Brezi i dytë është këtu dhe duket i shkëlqyeshëm.

Kjo makinë tashmë ka disa ndryshime drastike në dallim nga modeli i saj i mëparshëm, madje kompania ka njoftuar se ky model shpenzon edhe më pak karburant sesa paraardhësi i tij, transmeton Telegrafi.

Kompania ka njoftuar gjithashtu se kjo makinë është “përshtatur” jashtëzakonisht shumë me jetën në qytet dhe rrugët e saj, sepse ajo është 12cm më e shkurtë se modeli i mëparshëm.

Opel Mokka ka 136 kuaj fuqi dhe ka një shpejtësi maksimale prej 150 km/h.

Reklama

Çmimi nuk dihet ende për këtë makinë. /Telegrafi/