LAJMI I FUNDIT:

Oktapodi ‘shëtitet’ i kapur për këmbën e zhytëses, fokusi i shikuesve është krejt diku tjetër (Video)

Oktapodi ‘shëtitet’ i kapur për këmbën e zhytëses, fokusi i shikuesve është krejt diku tjetër (Video)

Janë krijesa që gjejnë mundësinë, që të kalojnë edhe nëpër hapësirat më të ngushta dhe dalin në detin e hapur – por, ky oktapod dallon prej tjerëve, pasi është shumë më dembel.

Reklama

Me tentakulat e kapura për këmbën  Jess Grubb, gjallesa ka bërë ‘shëtitje’ kudo që ajo zhytej nëpër ujërat e bregdetit në Hawaii, transmeton Telegrafi.

Lëvizjet elegante të 29-vjeçares dhe linjat e përkryera trupore, kanë bërë që shikuesit të mos fokusohen aq shumë te oktapodi.

“Ku është oktapodi, nuk po e shoh ndonjë”, ka komentuar njëri me mahi, ndërsa videoja e realizuar në ujërat e pastra si kristali, ka grumbulluar shumë reagime pozitive. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Interesante
Presidenti hungarez deshi t’ia puth dorën homologes moldave, ajo e refuzoi – pamjet po bëjnë xhiron e botës

Presidenti hungarez deshi t’ia puth dorën homologes moldave, ajo e refuzoi – pamjet po bëjnë xhiron e botës

Fun
Aeroplani i Aeroflot goditet drejtpërdrejt nga rrufeja

Aeroplani i Aeroflot goditet drejtpërdrejt nga rrufeja

Interesante
Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet

Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet "Kampionati Evropian i Seksit"

Interesante
Rusët arrestuan një burrë pranë Shën Petersburgut për flamurin verdhë e kaltër, doli se nuk ishte i ukrainasve – por i Forcave Hapësinore të Kremlinit

Rusët arrestuan një burrë pranë Shën Petersburgut për flamurin verdhë e kaltër, doli se nuk ishte i ukrainasve – por i Forcave Hapësinore të Kremlinit

Fun
Cilat janë disa nga zbulimet e mahnitshme nga arkeologët?

Cilat janë disa nga zbulimet e mahnitshme nga arkeologët?

Interesante
Kalo në kategori