Nga partia opozitare OBRM-PDUKM kanë reaguar ndaj deklaratës së Ministrisë së Drejtësisë në lidhje me Ligjin për Prokurorinë Publike.

“Shihet qartë se ministrja e Drejtësisë po mbron kryeministrin i cili sjell padrejtësi. E kuptojmë, edhe pse nuk i japim të drejtë që Deskoska për detyrë që ta justifikoj një njeri të shfuqizuar, dhe kjo nuk është një punë e lehtë”, thuhet në reagimin e OBRM-PDUKM-së.

Nga atje thonë se ministrja nuk ka guxim që të flas hapur për këtë, sepse Zaevi a nuk është hyjni, apo siç e thërasin ndryshe Tito.

Më herët Ministria e Drejtësisë nëpërmes një deklaratë akuzuan liderin e OBRM-PDUKM-së, Hrisitijan Mickoski për bllokimin e ligjit për Prokurorinë Publike./Telegrafi/