LAJMI I FUNDIT:

Nusja me fustan të gjakosur pasi dhëndri qëllohet për vdekje në Meksikë – vrasësi mund të ketë shkuar në dasmë të gabuar!

Nusja me fustan të gjakosur pasi dhëndri qëllohet për vdekje në Meksikë – vrasësi mund të ketë shkuar në dasmë të gabuar!

Një dhëndër u qëllua për vdekje në Meksikë vetëm pak çaste pasi u martua gjatë fundjavës.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Marco Antonio Rosales Contreras, 32 vjeç, po largohej nga ceremonia e dasmës së tij në kishën Neustra Señora de La Candelaria në Caborca rreth orës 17:00 sipas kohës lokale të shtunën, kur ai u qëllua nga plumba të shumtë.

Dëshmitarët më vonë thanë se të shtënat erdhën nga një burrë i vetëm i paidentifikuar, i cili u largua me vrap.

Antonio, një inxhinier kompjuteri nga Guadalajara, u shpall i vdekur gjatë rrugës për në spital.

Pamjet video tregojnë gruan e tij të re duke u shoqëruar nga të tjerë, me fustanin e bardhë të nusërisë të njollosur me gjak.

Motra e Antonios, Michelle Adriana, 23, u qëllua gjithashtu pas shpine. Ajo u trajtua në spital dhe u lirua disa orë më vonë.

Të dielën mbrëma, zyrtarët shtetërorë njoftuan se asnjë linjë hetimi nuk ishte përjashtuar.

Sipas Zyrës së Prokurorit të Përgjithshëm Sonora, vrasja e Antonio ishte një “sulm i drejtpërdrejtë”, megjithëse ata besojnë se plumbat mund të kenë qenë të destinuara për dikë tjetër.

“Hetimet tregojnë se sulmi kundër Marco Antonio ishte drejtuar ndaj një individi tjetër, i cili gjithashtu po martohej në të njëjtën kohë në një qytet tjetër aty pranë”, thuhej në deklaratë.

Sipas autoriteteve, një burrë tjetër u qëllua gjithashtu në dasmën e tij në një qytet fqinj në të njëjtën natë.

E vendosur në cepin veriperëndimor të vendit, Caborca është shtëpia e një karteli me emër të drejtuar nga veterani “i narkotikëve” Rafael Caro Quintero.

Caro Quintero u arrestua në korrik dhe pret ekstradimin për vrasjen e një agjenti të Administratës Amerikane të Zbatimit të Drogës më 1985.

Dhuna është një shqetësim në rritje në Caborca, pasi rrjeti lokal i trafikut të drogës bën luftë kundër një dege të armatosur të kartelit Sinaloa.

Trafiku i drogës ka çuar gjithashtu në gjakderdhje në pjesë të tjera të vendit. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Putinit nuk do t'i pëlqenin këto imazhe të tankeve të ushtrisë së tij – të cilat kthehen nga vija e frontit në Ukrainë

Putinit nuk do t'i pëlqenin këto imazhe të tankeve të ushtrisë së tij – të cilat kthehen nga vija e frontit në Ukrainë

Botë
NASA hapi sondën me mostra të një asteroidi të rrezikshëm, çfarë gjetën në të shkencëtarët

NASA hapi sondën me mostra të një asteroidi të rrezikshëm, çfarë gjetën në të shkencëtarët

Botë
Pamjet tronditëse tregojnë vajzën 3-vjeçare duke qëlluar veten në Miami

Pamjet tronditëse tregojnë vajzën 3-vjeçare duke qëlluar veten në Miami

Amerika
Rusia humbi 320 ushtarë vetëm ditën e fundit – Ukraina publikon edhe humbjet ruse në përgjithësi

Rusia humbi 320 ushtarë vetëm ditën e fundit – Ukraina publikon edhe humbjet ruse në përgjithësi

Botë
Bullgaria dërgon raketa S-300 në Ukrainë

Bullgaria dërgon raketa S-300 në Ukrainë

Evropa
Daçiq deklaroi se Radoiçiq nuk ishte në pamjet e publikuara nga Manastiri i Banjskës, por Vuçiq para 6 muajve e pranonte se ai qëndron prapa personave të maskuar në veri të Kosovës

Daçiq deklaroi se Radoiçiq nuk ishte në pamjet e publikuara nga Manastiri i Banjskës, por Vuçiq para 6 muajve e pranonte se ai qëndron prapa personave të maskuar në veri të Kosovës

Serbia
Kalo në kategori