LAJMI I FUNDIT:

Numërohen 60 për qind të votave në Klinë, prin Zenun Elezaj i AAK-së

Numërohen 60 për qind të votave në Klinë, prin Zenun Elezaj i AAK-së

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka filluar publikimin e rezultateve preliminare në 21 komunat të cilat kanë garuar në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale 2021.

Reklama

Deri më tani në komunën e Klinës janë numëruar 60,00 % e vendvotimeve, apo 36 nga 60 vendvotime sa janë gjithsejtë.

Rezultatet dhe lajmet në kohë reale
Lexo po ashtu Rezultatet dhe lajmet në kohë reale

Nga rezultatet e deritanishme Zenun Elezaj i AAK-së prin me 57.49% kurse Esat Raci i PDK-së ka 42.51%.

Dalja e qytetarëve në zgjedhje në këtë komunë është 29.83 %. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Reagimi i Listës Serbe me pretendime të çuditshme për sulmin në veri të Kosovës

Reagimi i Listës Serbe me pretendime të çuditshme për sulmin në veri të Kosovës

Lajme
Çka përmban dokumenti i Radojçiqit,i cili u gjet gjatë aksionit në veri?

Çka përmban dokumenti i Radojçiqit,i cili u gjet gjatë aksionit në veri?

Lajme
Gjendet i vdekur edhe një sulmues tjetër në veri

Gjendet i vdekur edhe një sulmues tjetër në veri

Lajme
Shtypi gjermanofon raporton gjerësisht për zhvillimet në Kosovë

Shtypi gjermanofon raporton gjerësisht për zhvillimet në Kosovë

Lajme
Pretendimet e Listës Serbe: Do të kërkojmë hetim për vrasjen e së paku dy serbëve pasi janë dorëzuar

Pretendimet e Listës Serbe: Do të kërkojmë hetim për vrasjen e së paku dy serbëve pasi janë dorëzuar

Personat e tjerë dyshohet se u larguan në këmbë nga hapësirat e manastirit – drejtori i policisë jep detaje për aksionin e djeshëm te Manastiri i Banjskës

Personat e tjerë dyshohet se u larguan në këmbë nga hapësirat e manastirit – drejtori i policisë jep detaje për aksionin e djeshëm te Manastiri i Banjskës

Lajme
Kalo në kategori