LAJMI I FUNDIT:

Nuk ndaluan në postbllokun e policisë, arrestohen dy persona nga Shkupi

Nuk ndaluan në postbllokun e policisë, arrestohen dy persona nga Shkupi

Policia e Shkupit bën me dije se sot në orët e para të mëngjesit, dy të rinj nuk i janë përgjigjur urdhrit të policisë për të ndaluar në një postbllok policor në Shkup. Policia u ka bërë shenjë ndalese dy të rinjve, por ata në vend që të ndalojnë, kanë rritur shpejtësinë duke mos iu bindur urdhrit të tyre.

Reklama

Kundrejt tyre është ngritur një postbllok i dytë, por dhe aty nuk kanë ndaluar duke u përplasur me veturën e policisë dhe për pasojë u lëndua edhe një punonjës policie.

“Sot (14.02.2023) në ora 00:45 në rrugën “Angel Dimovski” në Shkup, zyrtarët policorë të Njësisë së Policisë Intervenuese Shkup kanë privuar nga liria shtetasit M.B.G.(36) dhe A.I.(34), të dy nga Shkupi. Rreth orës 00:30 në rrugën “Belasica”, M.B.G. nuk është ndalur në shenjë ndalese të dhënë nga punonjësit e policisë me mjetin “Reno Laguna” me targa të Shkupit, pas së cilës e ka shtuar shpejtësinë dhe ka vazhduar lëvizjen e mjetit me shpejtësi të madhe”.

“Para se të ndalohej, ai nuk iu bind urdhrit tjetër për të ndaluar dhe automjeti i tij goditi një automjet zyrtar të policisë dhe një punonjës policie. Personat më pas janë ndaluar në komisariat dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të bëhet kallëzim përkatës”, thuhet në njoftimin e policisë.

Në trend Lajme

Më shumë
Sveçla prezanton dëshmi të reja se si grupi terroristë kishte zhvilluar trajnime ushtarake në Serbi

Sveçla prezanton dëshmi të reja se si grupi terroristë kishte zhvilluar trajnime ushtarake në Serbi

Lajme
Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje në pronën e Radoiçiqit para sulmit të 24 shtatorit

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje në pronën e Radoiçiqit para sulmit të 24 shtatorit

Lajme
Drejtori i Policisë: Rreshteri Afrim Bunjaku humbi jetën nga shpërthimi i një mine të telekomanduar, shfaq pamjet

Drejtori i Policisë: Rreshteri Afrim Bunjaku humbi jetën nga shpërthimi i një mine të telekomanduar, shfaq pamjet

Siguri
Drejtori i PK-së: Qendra e grupit terrorist ishte Kopaniku – katër ditë para sulmit u kryen përgatitjet finale në një ndër poligonet më të mëdha të ushtrisë serbe

Drejtori i PK-së: Qendra e grupit terrorist ishte Kopaniku – katër ditë para sulmit u kryen përgatitjet finale në një ndër poligonet më të mëdha të ushtrisë serbe

Lajme
“Interpelancë me Ramën”, Basha: Të sqarojë urgjentisht deklaratën për KFOR-in

“Interpelancë me Ramën”, Basha: Të sqarojë urgjentisht deklaratën për KFOR-in

Lajme

"Një tjetër fuçi baruti në Evropë”, The Guardian: Serbia tërheq disa trupa nga kufiri me Kosovën pas paralajmërimit nga SHBA

Lajme
Kalo në kategori