0Shares

Gjykata e Apelit e ka vërtetuar vendimin e Këshillit Penal pranë Gjykatës Themelore Shkupi 1 për ish-kryeministrin Vlladimir Peshevski, pra atij i merret pasaporta dhe duhet të paraqitet në gjykatë një herë në javë.

Gjithashtu, gjykata vendosi në të mirë të gazetarit kontraverz Dragan Pavlloviq-Llatas, pra u refuzua kërkesa e PSP-së për paraburgimin e tij./Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)