Shia LaBeouf ‘u vra’ nga ligji përsëri gjatë ditës së sotme.

31 vjeçari u arrestua herët në mëngjes të dielen, në Gjeorgji për sjellje të çrregullt, pengesë dhe dehje publike, njoftoi TMZ, transmeton Telegrafi.

Arrestohet dhe më pas lirohet me kusht aktori hollivudian Arrestohet dhe më pas lirohet me kusht aktori hollivudian

Aktori është marrë në paraburgim në orën 4 të mëngjesit, dhe është lëshuar shtatë orë më vonë në një kompenzim në të holla, prej 3,500 dollarëve.

Por, kjo nuk është hera e parë që ylli i “Transformers” përfundon në qeli, pasi ai është arrestuar edhe plot pesë herë të tjera më parë.

Në shkurt të vitit 2005, ai u arrestua dhe u akuzua për sulm me një armë vdekjeprurëse, pasi sulmoi makinën e një fqinji me të tijin në një incident rrugor, si shkas i zemërimit të tij.

Shtatë të dashurit e Rihannës ndër vite (Foto) Shtatë të dashurit e Rihannës ndër vite (Foto)

Në korrik të 2008-s, ai u arrestua për ngasje të dehur, pasi u përfshi në një përplasje në Los Anxhelos dhe refuzoi një test të ftohtë në vendngjarje.

Policia më vonë konfirmoi se aksidenti nuk ishte për faj të  tij; Ai u sinjalizua nga shoferi tjetër që kishte një dritë të kuqe. Kamioni i tij mbështetej dhe shtypte dorën e majtë, duke shkaktuar lëndime të gjëra.

Në qershor të vitit 2014, LaBeouf u akuzua për sjellje të çrregullt dhe për krime penale në New York, ku ai u betua në polici sipas raportit të tij të arrestimit.

Në janar të këtij viti ai u arrestua pas një grindje në turmën e disa njerëzve që protestonin kundër zgjedhjes së Trumpit si president.

Supremacisti tentoi mbështetjen për njerëzit e bardhë, por Shia LaBeouf ia futi frikën në transmetim direkt (Video) Supremacisti tentoi mbështetjen për njerëzit e bardhë, por Shia LaBeouf ia futi frikën në transmetim direkt (Video)

Ai u arrestua gjithashtu në nëntor të vitit 2007 për shkelje penale kriminale, ndërkohë që ka pasur probleme edhe në një farmaci.

Një urdhër u lëshua për arrestimin e tij në mars të vitit 2008, pasi ai nuk arriti të paraqitej në gjyq për një incident të paligjshëm të pirjes së duhanit në Burbank, por u kujtua kur avokati i tij u paraqit në fund të nesërmen.

Në shkurt të 2011 ai ishte gjithashtu u mor nga policia në pranga, pas një lufte në një bar në Sherman Oaks, por nuk u bë asnjë arrestim. /Telegrafi/