LAJMI I FUNDIT:

Një shpërthim i madh shkatërroi një hotel në Kubë – autoritetet kërkojnë të mbijetuarit

Një shpërthim i madh shkatërroi një hotel në Kubë – autoritetet kërkojnë të mbijetuarit

Policia dhe ekipet e shpëtimit po kërkojnë në rrënoja për të mbijetuar pasi një shpërthim të premten shkatërroi një hotel në Havanë, Kubë.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, nuk dihet ende se çka e shkaktoi shpërthimin në Hotel Saratoga në qendër të qytetit.

Ndodhi një “shpërthim masiv”, thanë dëshmitarët.


Autobusët dhe makinat jashtë hotelit u shkatërruan gjithashtu. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Paralajmërohet fundi i vapës së madhe në Evropë - ekspertët parashikojnë datën e përfundimit dhe stuhitë që mund të pasojnë

Paralajmërohet fundi i vapës së madhe në Evropë - ekspertët parashikojnë datën e përfundimit dhe stuhitë që mund të pasojnë

Evropa
Liqeni gjigant në Kaliforni kthehet papritur 130 vjet pas zhdukjes

Liqeni gjigant në Kaliforni kthehet papritur 130 vjet pas zhdukjes

Botë
Si u lokalizua Faton Hajrizi, mediat serbe publikojnë detaje të reja

Si u lokalizua Faton Hajrizi, mediat serbe publikojnë detaje të reja

Serbia
Plumbi i krijoi një plagë të gjerë në vesh, Trump ndan përditësime për shëndetin e tij pas atentatit

Plumbi i krijoi një plagë të gjerë në vesh, Trump ndan përditësime për shëndetin e tij pas atentatit

Amerika
Ndryshimi i klimës po i bën ditët më të gjata - kjo nuk ka ndodhur në mijëvjeçarë

Ndryshimi i klimës po i bën ditët më të gjata - kjo nuk ka ndodhur në mijëvjeçarë

Botë
Pas infektimit me COVID, mjeku i Bidenit del me deklaratë rreth gjendjes shëndetësore të presidentit

Pas infektimit me COVID, mjeku i Bidenit del me deklaratë rreth gjendjes shëndetësore të presidentit

Amerika
Kalo në kategori