LAJMI I FUNDIT:

Një platformë që çdo prind duhet ta dijë: Brainhero sjell botën e përrallave në shtëpinë tuaj!

Një platformë që çdo prind duhet ta dijë: Brainhero sjell botën e përrallave në shtëpinë tuaj!

Në botën moderne ku teknologjia ka përfshirë çdo aspekt të jetës sonë, në shumë raste ndjehemi të papërgatitur kur vjen puna te komunikimi me fëmijët tanë në mënyrat tradicionale. 

Një nga momentet më të bukura dhe të veçanta për prindërit është kur fëmijët na pyesin për t’u treguar përralla. Por çfarë ndodh kur nuk dimë asnjë përrallë për t’u rrëfyer?

Fatmirësisht, tani kemi një zgjidhje të shkëlqyer që na vjen nga Kosova në gjuhën angleze dhe është bërë për t’u shërbyer fëmijëve në mbarë botën: platforma Brainhero.ai

Brainhero.ai është një platformë inovative dhe krijuese, e krijuar për të ndihmuar prindërit dhe edukatorët në sajtimin dhe tregimin e përrallave për fëmijët. E krijuar në Kosovë, ky mjet është dizajnuar për të qenë i aksesueshëm në gjuhën angleze, duke ofruar kështu një shërbim të vlefshëm për fëmijët në mbarë botën. Brainhero.ai ndihmon prindërit që të mos zihen në befasi dhe të jenë gjithmonë gati për të ndarë momente magjike me fëmijët e tyre.

Si funksionon?

Brainhero.ai u ofron përdoruesve një mjet të fuqishëm për të sajuar përralla unike dhe të personalizuara. Me disa klikime, mund të zgjidhni temat, personazhet dhe morinë e ngjarjeve që dëshironi të përfshini në përrallën tuaj. Platforma ofron opsione të ndryshme dhe sugjerime që e bëjnë procesin krijues të lehtë dhe të këndshëm.

Kjo platformë gjithashtu ofron një bibliotekë të gjerë përrallash të gatshme. Mund të zgjidhni nga një mori zhanresh dhe temash, duke siguruar që gjithmonë të keni diçka të bukur për të treguar. Këto përralla janë krijuar nga autorë të talentuar dhe janë të dizajnuara për të përmbushur nevojat dhe interesat e fëmijëve të moshave të ndryshme.

Nxitja e imagjinatës tek fëmijët përmes platformës Brainhero.ai
Lexo po ashtu Nxitja e imagjinatës tek fëmijët përmes platformës Brainhero.ai

Përfitimet për prindërit dhe fëmijët

Rritja e kreativitetit dhe imagjinatës: Përrallat janë një mjet i shkëlqyer për të stimuluar imagjinatën dhe kreativitetin e fëmijëve. Duke përdorur Brainhero.ai, prindërit mund të inkurajojnë fëmijët të mendojnë jashtë kutisë dhe të krijojnë botë dhe personazhe të reja.

Lidhje emocionale: Momentet e tregimit të përrallave janë të vlefshme për krijimin e lidhjeve të forta emocionale midis prindërve dhe fëmijëve. Këto momente të përbashkëta sjellin të qeshura, emocione dhe kujtime të përjetshme.

Zhvillimi i aftësive gjuhësore: Dëgjimi dhe rrëfimi i përrallave ndihmon në zhvillimin e aftësive gjuhësore të fëmijëve. Fëmijët mësojnë fjalë të reja, struktura të fjalive dhe shprehi të reja që ndihmojnë në përmirësimin e komunikimit të tyre.

Prindërimi pa stres: Brainhero.ai heq stresin dhe shqetësimin që vjen nga mungesa e ideve për përralla. Me këtë platformë, prindërit mund të jenë të sigurt që gjithmonë do të kenë një tregim të ri dhe tërheqës për të ndarë.

Për prindërit që duan të jenë heronjtë e përvojave të mrekullueshme të fëmijëve të tyre, Brainhero.ai është një burim i pazëvendësueshëm. Kjo platformë, e krijuar me dashuri dhe kreativitet në Kosovë, është tani në dispozicion për t’u shërbyer fëmijëve dhe prindërve në mbarë botën. 

Me Brainhero.ai, krijimi dhe tregimi i përrallave bëhet një proces i lehtë, i këndshëm dhe plotësisht i personalizuar. Përqafoni fuqinë magjike të përrallave dhe bëhuni pjesë e përvojave të paharrueshme me fëmijët tuaj. Me Brainhero.ai, çdo natë mund të jetë një aventurë e re dhe magjike.

Web: brainhero.ai

Facebook: BrainHero.ai 

Instagram: Brainhero.ai

Në trend Ekonomi

Më shumë
Pushime në plazhin më të bukur në Shëngjin - Rana e Hedhun, ekskluzivitet nga Kompania Shpejtimi

Pushime në plazhin më të bukur në Shëngjin - Rana e Hedhun, ekskluzivitet nga Kompania Shpejtimi

Kompania Turistike Shpejtimi
Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që do ta transformojë këtë pjesë të Shëngjinit

Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që do ta transformojë këtë pjesë të Shëngjinit

Ekonomi
Njoftim për shqiptarët e Gjermanisë dhe Zvicrës të cilët duan të udhëtojnë drejt Kosovës

Njoftim për shqiptarët e Gjermanisë dhe Zvicrës të cilët duan të udhëtojnë drejt Kosovës

AlbaSky
Creative Hub prezenton metodën 4 orë punë të premteve

Creative Hub prezenton metodën 4 orë punë të premteve

Creative Hub Kosovo
Një platformë për të gjithë - Telegrafi Jobs

Një platformë për të gjithë - Telegrafi Jobs

Telegrafi Jobs
Nga 24 qershori shtohen linjat e fluturimeve Kosovë-Zvicër dhe anasjelltas, pritet ulje e çmimeve

Nga 24 qershori shtohen linjat e fluturimeve Kosovë-Zvicër dhe anasjelltas, pritet ulje e çmimeve

Ekonomi
Kalo në kategori