Coronavirusi po zgjerohet. Hubei, provinca kineze në qendër të shpërthimit të coronavirusit, njoftoi sot 631 raste të reja pas përfshirjes së infeksioneve në burgje.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve në të gjithë botën është mbi 76.600 dhe të paktën 2200 njerëz kanë vdekur deri më tani, transmeton Telegrafi.

Më herët sot u njoftua se tre persona ishin infektuar në Itali dhe dyshohet se dy të tjerë mund të jenë të prekur me virusin vdekjeprurës.

Vetëm disa orë më vonë, u njoftua se gjashtë persona në Itali ishin pozitivë me coronavirus dhe se të gjithë ishin në karantinë.

Përveç kësaj, mbi 250 njerëz janë testuar për coronavirus dhe të gjithë janë në karantinë. /Telegrafi/