Ëmbëlsirë freskuese dhe e lehtë

Për biskotën:

▪ 5 vezë
▪ 5 lugë sheqer
▪ një qese pluhur pjekjeje
▪ 5 lugë miell

Për mbushjen:

▪ 500 ml qumësht
▪ 1 puding vanilje
▪ 3 lugë miell të butë
▪ 6 lugë sheqer
▪ lëvore e një portokalli ose 1/2 luge ekstrakt
▪ 125 g margarinë

Edhe:

▪ 6-7 mandarina

Përgatitja:

Rrihni vezët dhe sheqerin me mikser dhe më pas shtoni përbërësit e tjerë për të bërë koren. Masën derdhni në një tepsi të madhe katrore të mbështjellë me letër furre dhe piqeni për 15 minuta në furrë të ngrohur më parë në 180 gradë.

Reklama

Mbështilleni koren e përfunduar të nxehtë në një peshqir kuzhine të lagur, lëreni mënjanë dhe bëni mbushjen. Zieni pudingun, sheqerin dhe miellin në qumësht. Shtoni në të lëvozhgën e portokallit ose ekstraktin e portokallit.

Reklama

Në masën e ftohur shtoni margarinën dhe përzieni. Përhapeni mbushjen mbi kore dhe rendisni mandarinat e qëruara përgjatë skajeve. Bëni roladë dhe lëreni të ftohen.

Shijojeni, – transmeton Telegrafi.