Kat Kamalani ka vendosur në mënyrë më të mirë të mundshme, t’i kundërpërgjigjet pyetjes seksiste të një burri në palestër të fitnesit.

Kjo stjuardese dhe nënë e dy fëmijëve kishte shkuar në palestër për të ngritur pasha. Një burrë i ishte afruar për ta pyetur nëse mund të ngrit 15 kilogramë peshë, transmeton Telegrafi.

“Unë i thashë se do të marrë peshën 45 kilogramëshe. Filloi të qesh dhe më tha se nuk mund ta ngrit dhe më gisht bëri në drejtim të peshës 2 kilogramëshe duke ma bërë me dije se ato janë për vajza”, tha Kamalani në videon e publikuar në TikTok.

Por ajo nuk u dorëzua. Mori peshën 45 kilogramëshe dhe filloi të ushtroj pa ndonjë problem. E kjo video ka marrë mbi 56 mijë shikime.

“Është dashur që peshat t’ia hedhësh atij. I ke treguar se kush janë gratë, të lumtë”, ishin disa prej komenteve të shumta. /Telegrafi/

@katkamalaniSorry? What did you say again? #fitness #strongwomen #weightloss

♬ Sharing Locations (feat. Lil Baby & Lil Durk) – Meek Mill