LAJMI I FUNDIT:

Një burrë arriti me veturën e tij të futej në aeroportin e Frankfurtit – i pa vënë re nga askush – dhe të ‘përqafonte’ kancelarin Scholz

Një burrë arriti me veturën e tij të futej në aeroportin e Frankfurtit – i pa vënë re nga askush – dhe të ‘përqafonte’ kancelarin Scholz

Një burrë arriti që me veturën e tij private të futej në aeroportin e Frankfurtit dhe më pas të përqafonte kancelarin gjerman Olaf Scholz, të gjitha pa u zbuluar.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ky incident ndodhi pak pas orës 23:00 të së mërkurës, 24 maj 2023, në Aeroportin e Frankfurtit (FRA).

Siç bëhet e ditur, kancelari gjerman Scholz po bëhej gati të nisej me një Airbus A319 qeveritar, pasi mori pjesë në festimin e ditëlindjes së 25-të të Bankës Qendrore Evropiane.

Dhe siç mund të supozohet, Scholz shoqërohej nga një autokolonë, e përbërë nga limuzina të blinduara, makina patrullimi dhe motoçikleta policie, dhe makina me truproja dhe zyrtarë të tjerë qeveritarë.

Autokolona mund të lëvizte drejtpërsëdrejti te aeroplani, duke kaluar përmes një porte që ofron qasje në aeroport.

Por siç mësohet, autokolonën e shoqëronte një makinë e paautorizuar.

Një burrë 48-vjeçar, i cili është (me sa duket) një fans i Scholz-it, vendosi thjesht të ndiqte autokolonën me makinën e tij private.

Kur u ngrit në barrierat në zonën e sigurt të aeroportit të Frankfurtit, rojet e sigurisë thjesht e lanë të kalonte, në mënyrë që të mund të shkonte drejt e në aeroport.

Kjo përkundër faktit se ai nuk ishte në një automjet qeveritar dhe targa e tij nuk ishte regjistruar paraprakisht.

Sapo të gjitha makinat mbërritën afër aeroplanit, thuhet se i gjithë delegacioni hipi në aeroplan, me përjashtim të Scholz-it, pasi ai po bënte një telefonatë në makinën e tij.

Pasi Scholz më në fund doli nga makina, ai falënderoi policinë lokale dhe bëri një foto ceremoniale me ta.

Në këtë moment, burri në automjetin e paautorizuar doli nga makina e tij, u vërsul drejt Scholz-it, i shtrëngoi dorën dhe tentoi për ta përqafuar.

Dhe vetëm kur ai e lëshoi Scholz-in, truprojat e kuptuan se çfarë po ndodhte.

Siç mund ta prisnit, burri më pas u mor në paraburgim.

Ndërkohë mbrojtja e tij thuhet se ka thënë se ai nuk e kuptoi se ishte kancelari, por mendoi se ishte thjesht një dasmë e madhe familjare.

Zyra e Scholz deklaroi se kancelari nuk e shihte incidentin si një çështje të madhe në atë kohë, por thjesht si një përqafim çuditërisht intim.

Megjithatë, në retrospektivë sigurisht që ka shqetësime se çfarë mund të kishte ndodhur, nëse ky person do të kishte motive të tjera. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Evropa
Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Botë
Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Evropa
Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Evropa
Çiklisti ukrainas vazhdon rrugën sikur nuk po ndodh asgjë në momentin që rusët shkrepin një raketë

Çiklisti ukrainas vazhdon rrugën sikur nuk po ndodh asgjë në momentin që rusët shkrepin një raketë

Evropa
Ish-gjenerali amerikan: Putin më parë përdor armë bërthamore sesa humb luftën në Ukrainë

Ish-gjenerali amerikan: Putin më parë përdor armë bërthamore sesa humb luftën në Ukrainë

Evropa
Kalo në kategori