LAJMI I FUNDIT:

Nikollvoska për ndryshimet kushtetuese: Nuk presim të ketë propozime të tjera pos bullgarëve

Nikollvoska për ndryshimet kushtetuese: Nuk presim të ketë propozime të tjera pos bullgarëve

Njëzëri është miratuar Rregullorja e punës për ndryshimet kushtetuese bëri të ditur kryetarja e grupit të punës për ndryshimet kushtetuese Margarita Caca Nikollvska. Pas takimit të grupit të punës ajo tha se ende nuk dihet sa amendamente do të përgatiten dhe se as kur do të përfundojnë me punë.

Reklama

Theksoi se nuk ka propozime të tjera për ndryshime kushtetuese dhe se prioritet mbetet që të arrihet në kohë me ndryshimet kushtetuese. Takimi i radhës është caktuar për më 26 maj.

“Unë e vlerësoj si të mirë dhe si bazë që jep mundësi për të gjithë atë që në duhet të punojmë më tutje pa hyrë në disa diskutime që do ta zvarrisnin punën, ndërsa nuk kemi shumë kohë. Përsërisë disa herë në deklaratat e mija se ne nuk kemi afat të precizuar, megjithatë ajo që është e rëndësishme është që duhet t’i kemi parasysh absolutisht të gjitha mundësitë që duhet t’i shfrytëzojmë që bashkësia ndërkombëtare të vazhdojë të punoj sipas agjendës së tyre”, tha Margarita Caca Nikollovska, kryetare e GP për ndryshimet kushtetuese.

Në trend Lajme

Më shumë
Sveçla: Informatat nga inteligjenca flasin për më shumë terroristë të vrarë në Banjskë

Sveçla: Informatat nga inteligjenca flasin për më shumë terroristë të vrarë në Banjskë

Siguri
Drejtori i Policisë: Rreshteri Afrim Bunjaku humbi jetën nga shpërthimi i një mine të telekomanduar, shfaq pamjet

Drejtori i Policisë: Rreshteri Afrim Bunjaku humbi jetën nga shpërthimi i një mine të telekomanduar, shfaq pamjet

Siguri
Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje në pronën e Radoiçiqit para sulmit të 24 shtatorit

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje në pronën e Radoiçiqit para sulmit të 24 shtatorit

Lajme
Hoxha: Në pronën e serbit të arrestuar në Jarinë, u gjet sasi municioni

Hoxha: Në pronën e serbit të arrestuar në Jarinë, u gjet sasi municioni

Lajme
Sveçla prezanton dëshmi të reja se si grupi terrorist kishte zhvilluar trajnime ushtarake në Serbi

Sveçla prezanton dëshmi të reja se si grupi terrorist kishte zhvilluar trajnime ushtarake në Serbi

Lajme
“Interpelancë me Ramën”, Basha: Të sqarojë urgjentisht deklaratën për KFOR-in

“Interpelancë me Ramën”, Basha: Të sqarojë urgjentisht deklaratën për KFOR-in

Lajme
Kalo në kategori