LAJMI I FUNDIT:

Nijazi Gashi: Kjo që pamë në Pejë ishte abuzim individual, shoqëria jonë po abuzon edhe më rëndë me moshën e tretë

Nijazi Gashi: Kjo që pamë në Pejë ishte abuzim individual, shoqëria jonë po abuzon edhe më rëndë me moshën e tretë

Nijazi Gashi nga Shoqata e Pensionistëve ka thënë se skandali me rastin e ushtrimit të dhunës ndaj një të moshuareje është më i madh se që duket.

Reklama

Ai në RTV Dukagjini thotë se në video shihet se një person ushtron dhunë ndaj të moshuarës, derisa tre të tjerë heshtin dhe nuk ndërhyjnë.

“Kjo i bie që asnjëri ndaj këtyre katërve nuk është normal. Një njeri normal nuk bën vepra të tilla dhe njerëzit normal ndërhyjnë. Njeri në afekt mund edhe të bëjë vrasje, por në asnjë rrethanë nuk lehtësohet sjellje e këtyre infermiereve”.

Gashi thotë se problemi është shoqërorë.

“Ku e kanë mbaruar këto infermiere shkollimin. A kanë dëgjuar për etikën profesionale”, ka shtuar përfaqësuesi i shoqatës së pensionistëve.

Përfaqësuesi i pensionistëve thotë se kësaj kategorie po i bëhet padrejtësi nga shteti e shoqëria.

“Ky është një abuzim individual, shoqëria jonë po abuzon me moshën e tretë në mënyrë edhe më të vrazhdë edhe më të rëndë sy ky që pamë sot por që është vështirë i tregueshëm. T’iu mohohet e drejta pensionale 200 mijë personave të moshës së tretë, pa asnjë shqetësim nga qeveritarët dhe parlamentarët”.

Ai thotë se shqiptarët kanë pasur traditë të kujdesjes për të moshuarit./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Sulmi terrorist në veri, Vuçiqi e anuloi konferencën për shtyp të Petkoviqit, duke i bërtitur: “Çka do të thuash ti, kush të dha leje?”

Sulmi terrorist në veri, Vuçiqi e anuloi konferencën për shtyp të Petkoviqit, duke i bërtitur: “Çka do të thuash ti, kush të dha leje?”

Lajme
Arrestohen edhe dy persona në veri, shkon në tetë numri i tyre - konfiskohen edhe armë

Arrestohen edhe dy persona në veri, shkon në tetë numri i tyre - konfiskohen edhe armë

Lajme
Dhjetëra automjete të KFOR-it nisen në drejtim të Leposaviqit

Dhjetëra automjete të KFOR-it nisen në drejtim të Leposaviqit

Lajme
Politikani serb, Vuçiqit: Njëri terrorist i arrestuar në veri të Kosovës, kishte statusin e dëshmitarit të mbrojtur në rastin e vrasjes së Ivanoviqit

Politikani serb, Vuçiqit: Njëri terrorist i arrestuar në veri të Kosovës, kishte statusin e dëshmitarit të mbrojtur në rastin e vrasjes së Ivanoviqit

Siguri
Policia: Në manastir u gjet helmeta e Policisë së Kosovës që ishte marrë nga vendi ku u vra rreshteri Bunjaku

Policia: Në manastir u gjet helmeta e Policisë së Kosovës që ishte marrë nga vendi ku u vra rreshteri Bunjaku

Siguri
Pacolli i del në krah Kurtit: I ofroj ndihmën time të plotë, në çdo formë që mund të jetë e nevojshme

Pacolli i del në krah Kurtit: I ofroj ndihmën time të plotë, në çdo formë që mund të jetë e nevojshme

Lajme
Kalo në kategori