LAJMI I FUNDIT:

Ngatërron burrin me drerin, gjuetari norvegjez e qëllon me snajper – shpëton mrekullisht (Video)

Ngatërron burrin me drerin, gjuetari norvegjez e qëllon me snajper – shpëton mrekullisht (Video)

Një gjuetar që aksidentalisht kishte qëlluar një burrë në orët e para të mëngjesit që kishte dalë për të vrapuar pasi e kishte ngatërruar me drerin, po akuzohet për tentim vrasje në Suedi.

Reklama

48-vjeçari emri i të cilit nuk është zbuluar, ka deklaruar në polici se kishte qëlluar aksidentalisht me snajper Olle Rosdahl, 75-vjeç, në qytezën Klippan në pjesën jugore të Suedisë, transmeton Telegrafi.

Por ,autoritet që e kanë publikuar videon që është filmuar përmes kamerës së vendosur në dylbinë e pushkës, thonë se cak i sulmit ishte njeriu kur u qëllua nga 180 metra largësi në nëntor të vitit të kaluar.

Ndërkaq Rosdahl që ishte zgjuar herët në mëngjes për të vrapuar në afërsi të shtëpisë së tij, ka deklaruar se kishte dëgjuar të shtënën nga pushka dhe në një moment ishte rrëzuar në tokë.

“Po të kishte shkuar plumbi vetëm dy centimetra më lart sigurisht se sot nuk do të isha gjallë”, ka deklaruar Rosdahl.

Megjithatë ai ishte dërguar me urgjencë në spital nga banorët e lagjes që e gjetën të përgjakur në tokë. Me të pranuar në spital, është konstatuar që organet vitale nuk ia kishte prekur plumbi.

E gjuetari nga Norvegjia që kishte vizituar Suedinë me të vetmin qëllim që të del në gjah për drerët dhe dhelprat, insiston se e shtëna ishte bërë aksidentalisht. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Kubanezët luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë, u është premtuar shtetësia dhe 5 dollarë në dorë dhe pagë mujore prej 2.545

Kubanezët luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë, u është premtuar shtetësia dhe 5 dollarë në dorë dhe pagë mujore prej 2.545

Evropa
A do të furnizohet Ukraina me raketat gjermane Taurus, që kanë një rreze veprimi prej 500 kilometra dhe mund të shkatërrojnë bunkerë nëntokësorë?

A do të furnizohet Ukraina me raketat gjermane Taurus, që kanë një rreze veprimi prej 500 kilometra dhe mund të shkatërrojnë bunkerë nëntokësorë?

Evropa
Mediet serbe gënjejnë rreth postimit të Hajrullahut për protestën kundër Vuçiqit në Beograd

Mediet serbe gënjejnë rreth postimit të Hajrullahut për protestën kundër Vuçiqit në Beograd

Serbia
Rusia kreu sulmin më të madh me dron në Kiev që nga fillimi i agresionit, ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar 52 nga 54 fluturaket pa pilot

Rusia kreu sulmin më të madh me dron në Kiev që nga fillimi i agresionit, ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar 52 nga 54 fluturaket pa pilot

Evropa
Kiliçdaroglu voton në Ankara

Kiliçdaroglu voton në Ankara

Turqia
Erdogan e hedh votën në Stamboll

Erdogan e hedh votën në Stamboll

Turqia
Kalo në kategori