Nga dita e nesërme në Manastir do të filloj festivali ndërkombëtar i filmit ”Vëllezërit Manaki” në qendrën për kulturë në Manastir, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Festivali do të filloj me premierën e filmit ”Lirimi i Shkupit” produkcion maqedoni, kroat dhe finlandez në regji të Rade dhe Danilo Sherbexhija.

Në hapjen e festivalit do të jepet çmimi ”Kamera e Artë 300” për vepër jetësore për dokumentarin Kler Pijman./Telegrafi/