LAJMI I FUNDIT:

Nëse partneri juaj vuan nga depresioni, atëherë ndiqni këto këshilla

Nëse partneri juaj vuan nga depresioni, atëherë ndiqni këto këshilla

Të keni partner dikë që vuan nga depresioni është një gjë shumë e vështirë, pasi që është e dhimbshme ta shikoni tek vuan, dhe nuk mund ta ndihmoni

Mirëpo, gjëja më e mirë që mund ta bëni është të mësoni se si të jetoni me depresionin, në vend se ta luftoni atë në mënyra të ndryshme.

Kjo do të thotë ta pranoni partnerin siç është. Ta lini t’i ketë besimet e dhimbshme dhe negative, edhe kur dëshironi t’i shihni gjërat ndryshe, transmeton Telegrafi.


Mësoni si ta mbështetni partnerin në përvojat e këqija

Është e domosdoshme të kujdeseni për partnerin dhe t’i bëni të ndjehen mirë.

Ju nuk mund ta shëroni depresionin, njëjtë sikurse nuk mund ta shëroni ndonjë sëmundje tjetër, prandaj është mirë t’i ofroni kujdes në formën e mbështetjes.

Përqendrohuni në gjërat pozitive

Kur gjërat janë duke shkuar keq, është mirë t’ia rikujtoni vetes të gjitha arsyet se përse kujdeseni për partnerin, në vend se të fokusoheni në atë se si sillen kur nuk ndjehen mirë.

Është mirë të fokusoheni në atributet pozitive të partnerit, pasi që është mënyrë e mirë për ta mbështetur veten dhe lidhjen.

Jeni të mëshirshëm

Mbani mend që partneri juaj vuan nga një sëmundje, dhe nuk është faji i tyre që shpeshherë reagojnë keq. Prandaj, përpiquni të jeni sa më të mëshirshëm dhe mendoni sa e vështirë është të jetoni me një sëmundje. Mendoni sa fuqi duhet pasur për t’u ndjerë të sëmurë e në dhimbje, dhe prapë të vazhdoni përpara. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Jennifer Lopez tregoi se si të mbathni sandale japoneze me rripa këtë verë

Jennifer Lopez tregoi se si të mbathni sandale japoneze me rripa këtë verë

Moda
Truku viral i Anne Hathaway për buzët më të plota u shikua 5.9 milionë herë: “Të gjithë më shikonin sikur të kisha tri koka”

Truku viral i Anne Hathaway për buzët më të plota u shikua 5.9 milionë herë: “Të gjithë më shikonin sikur të kisha tri koka”

Estetikë
Kur mashkulli shikon femrat e tjera: Zemërimi nuk ndihmon, ja cila është zgjidhja!

Kur mashkulli shikon femrat e tjera: Zemërimi nuk ndihmon, ja cila është zgjidhja!

Muaji i parë i shtatzënisë: Nuk jeni as të vetëdijshme se trupi juaj po ju dërgon një sinjal se ngjizja ka ndodhur

Muaji i parë i shtatzënisë: Nuk jeni as të vetëdijshme se trupi juaj po ju dërgon një sinjal se ngjizja ka ndodhur

Shtatzëna
Bebja ime fle shumë. Kur duhet (s’duhet) të shqetësohemi?

Bebja ime fle shumë. Kur duhet (s’duhet) të shqetësohemi?

Fëmija befas nuk dëshiron të shkojë në kopsht, ndërkohë që e adhuronte: Cila mund të jetë arsyeja dhe si të reagoni?

Fëmija befas nuk dëshiron të shkojë në kopsht, ndërkohë që e adhuronte: Cila mund të jetë arsyeja dhe si të reagoni?

Kalo në kategori