A e dini se çfarë ndodhë me dyshekun tuaj për 10 vite?

Matjet dhe testimet kanë treguar se për 10 vite ju kaloni 30.000 orë duke fjetur që janë të barabarta me 1250 ditë. Kur e mendoni 10 vite nuk janë shumë për ju, por për dyshekun tuaj janë një jetë e tërë.

Për 10 vite, në dyshekun tuaj mblidhen 10 milionë baktere pluhuri që është e barabartë me popullsinë e Suedisë apo Portugalisë. I gjithë dysheku juaj pas 10 viteve peshon 10.4 kg më shumë nga mbetjet e lëkurës së vdekur që trupi i njeriut liron çdo ditë.

Në bazë të statistikave më lartë, ekspertët sugjerojnë që ju duhet të ndërroni dyshekun tuaj pas 10 viteve. Njerëzit shpesh fajësojnë gjithçka tjetër përveç dyshekut për gjumë jo të rehatshëm. Punën me stres, fëmijët, ushqimin e tepërt para gjumit etj. Po, këto mund të ndikojnë në kualitetin e gjumit tuaj, por në shumicën e rasteve fajtori është dysheku juaj i vjetër.

Shikoni matësin më poshtë dhe në bazë të viteve të dyshekut tuaj vendosni SOT për shëndetin tuaj!

Zgjimet e shpeshta natën, dhimbjet e qafës/shpinës, mpirjet, shtangimet, pastaj simptomat e alergjisë dhe asmës janë gjithashtu faktorë që dysheku juaj është vjetruar dhe është koha ta ndërroni atë.

Ndjehuni më fat sepse dyshekun nga sot mund ta ndërroni me dyshekun më të mirë në treg – Dormeo. Dhuroni vetës tuaj gjumin në dyshekët të cilët kanë trajtim dhe materiale mbrojtëse ndaj shumimit të baktereve. Telefono në numrin pa pagesë 0800 100 90 dhe ndërroje dyshekun TANI me një dyshek Dormeo duke përfituar DHURATË hidratues ajri FALAS! Klikoni KËTU për porosi online.

(artikull i sponsorizuar)