LAJMI I FUNDIT:

Nëntë kompani nga Kosova prezantojnë shërbimet e tyre të teknologjisë në panairin ‘DMEXCO 2023’ në Gjermani

Nëntë kompani nga Kosova prezantojnë shërbimet e tyre të teknologjisë në panairin ‘DMEXCO 2023’ në Gjermani

AnchorzUP, Banaku, Growzillas, LinkPlus, IT Outsource, Koperativa, Tactica, Nerdy Creative dhe Tenton janë kompanitë që po prezantojnë produktet dhe shërbimet e tyre që i ofrojnë në fushën e teknologjisë informative (TI) në panairin ‘DMEXCO 2023’ që po mbahet në Gjermani.

DMEXCO është panairi me i madhi në Evropë që organizohet për sektorin e TI-së, në të cilin marrin pjesë kompanitë me të mëdha botërore si Google dhe Microsoft.

“Ky panair është një mundësi e mirë që kompanitë tona të krijojnë kontakte me kompani të mëdha në këtë sektor”, thuhet nw njoftimin e Agjencisë për Investime dhe Përkrahjen e Ndërmarrjeve në Kosovë (KIESA).

Panairi “DMEXCO 2023” është i hapur deri më 21 shtator 2023. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Njoftim për shqiptarët e Gjermanisë dhe Zvicrës të cilët duan të udhëtojnë drejt Kosovës

Njoftim për shqiptarët e Gjermanisë dhe Zvicrës të cilët duan të udhëtojnë drejt Kosovës

AlbaSky
Qumështorja Vita - Dashuria dhe puna e palodhshme e më shumë se 1500 fermerëve!

Qumështorja Vita - Dashuria dhe puna e palodhshme e më shumë se 1500 fermerëve!

Qumështorja Vita
Creative Hub prezenton metodën 4 orë punë të premteve

Creative Hub prezenton metodën 4 orë punë të premteve

Creative Hub Kosovo
Lajm i mirë për shqiptarët e Zvicrës

Lajm i mirë për shqiptarët e Zvicrës

Prishtina Ticket
Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që do ta transformojë këtë pjesë të Shëngjinit

Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që do ta transformojë këtë pjesë të Shëngjinit

Ekonomi
Siguria në udhëtim, PrishtinaTicket është anëtare e Swiss Travel Security

Siguria në udhëtim, PrishtinaTicket është anëtare e Swiss Travel Security

Prishtina Ticket
Kalo në kategori