Një video e një foshnje gjirafë që mëson të qëndrojë në këmbë është publikuar në rrjetet sociale.

“Kjo foshnjë gjirafë po mëson të ecë, me pak inkurajim”, thuhet në përshkrimin e videos, ku shihet nëna e një gjirafë të vogël duke e ndihmuar fëmijën e saj të qëndrojë në këmbë.

Kjo pamje e adhurueshme kënaqi përdoruesit e Twitter.

“E mrekullueshme. Kam punuar në kopshtin zoologjik si kopshtar. Ne kishim gjirafa dhe shumë foshnja në atë kohë. Është shumë bukur të shohësh një gjirafë të porsalindur”,

“Është fantastike se si një nënë është atje për t’u siguruar që fëmija është mirë”, “Kjo është e bukur”, “Kur një bebe ka vështirësi të hedhë hapat e parë, inkurajimi dhe mbështetja e nënës gjithmonë ndihmojnë”, janë vetëm disa nga komentet. /Telegrafi/