LAJMI I FUNDIT:

Në tregun e kriptovalutave, çmimi i Bitcoinit ngjitet në rreth 43 mijë dollarë

Në tregun e kriptovalutave, çmimi i Bitcoinit ngjitet në rreth 43 mijë dollarë

Tregu i valutave vijon të karakterizohet nga qëndrueshmëria, por gjatë sesionit aziatik të tregtimit, dollari amerikan gjeti një rritje për shkak të rritjes së yieldit të bonove në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Reklama

Në anën tjetër, jeni japonez po qëndron në nivelin më të ulët në 6 vitet e fundit prej 121.4 përballë dollarit amerikan. Banka e Japonisë sinjalizoi javën e kaluar se do të vijojë me politikën monetare ultra lehtësuese, ndërsa bankat e tjera të mëdha kanë filluar me rritjen e interesave për shkak të inflacionit të lartë.

Në tregun e kriptovalutave, Bitcoin ka zgjeruar fitimet, përcjell Telegrafi.

Vlera aktuale e Bitcoinit | Burimi: CoinMarketCap

Sipas CoinMarketCap, aktualisht një Bitcoin po tregtohet me rreth 43 mijë dollarë, ndërsa Ethereum në mbi 3 mijë dollarë.

Aksionet botërore u rritën përpara diskutimeve të presidentit amerikan Joe Biden për sanksionet me liderët evropianë.

Biden do të takohet me aleatët kryesorë në Bruksel dhe Varshavë për të diskutuar sanksione të mëtejshme ndaj Rusisë dhe parandalimin e një përshkallëzimi të agresionit ushtarak në Ukrainë. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Hapja e Cinestar Megaplex në Prishtina Mall! Sot në ora 15 kinemaja më e madhe dhe më e bukur në Evropën Juglindore hap dyert

Hapja e Cinestar Megaplex në Prishtina Mall! Sot në ora 15 kinemaja më e madhe dhe më e bukur në Evropën Juglindore hap dyert

Cinestar
Përjetoni qetësinë malore dhe shijoni vilat luksoze “Two Friends” duke u bërë njëri nga pronarët e tyre

Përjetoni qetësinë malore dhe shijoni vilat luksoze “Two Friends” duke u bërë njëri nga pronarët e tyre

Two Friends
Ma lirë s’ka – me 3 euro nga Albi Mall në qendër të Prishtinës përmes Shoferi Im dhe City Taxi

Ma lirë s’ka – me 3 euro nga Albi Mall në qendër të Prishtinës përmes Shoferi Im dhe City Taxi

City Taxi
A e dini cili ishte vizatimi më i madh në Kosovë për festën e 1 Qershorit

A e dini cili ishte vizatimi më i madh në Kosovë për festën e 1 Qershorit

Viva Fresh Store
Gjimnazi Cambridge është akredituar si Cambridge International School

Gjimnazi Cambridge është akredituar si Cambridge International School

Gjimnazi Cambridge
ASK publikon statistikat, sërish regjistrohet rritje e çmimeve të importit

ASK publikon statistikat, sërish regjistrohet rritje e çmimeve të importit

Ekonomi
Kalo në kategori