LAJMI I FUNDIT:

Në qoftë se assesi nuk mund t’i eliminoni njollat nga rrobat, futni gjatë natës – në frigorifer me ngrirje të thellë

Në qoftë se assesi nuk mund t’i eliminoni njollat nga rrobat, futni gjatë natës – në frigorifer me ngrirje të thellë

Temperaturat e ulëta më së miri ndikojnë në njolla mbi të cilat tashmë keni kaluar hekurin e nxehtë, pra, pos që mund t’i eliminoni njollat, uji i ftohtë dhe ngrirja mund edhe të zbusin rrobën

Reklama

Nëse kërkoni mënyrë që nga rrobat të eliminoni ndonjë njollë të fortë, mbase keni hasur në këshilla të cilat përfshijnë sodën e bikarbonatit, uthullën alkoolike apo madje edhe qumështin, por drejtori i Laundry Heap, Deyan Dimitrov argumenton se ndotja e vazhdueshme do të hiqet më lehtë në temperaturat jashtëzakonisht të ulëta, transmeton Telegrafi.

– Frigoriferi me ngrirje të thellë mund t’i eliminojë tërësisht njollat nga rrobat apo së paku të ndihmojë që njolla të zbehet dhe të zvogëlohet – thotë Dimitrov, por, gjithashtu, thekson që në njolla ndikon edhe njomja në ujë të ftohtë.

Temperaturat e ulëta, thotë ai, më së miri ndikojnë në njolla mbi të cilat tashmë keni kaluar hekurin e nxehtë, por, pos që rrobën do ta pastrojë, uji i ftohtë dhe ngrirja mund edhe t’i zbusin.

– Vestat e thurura do t’i zbusni duke i futur gjatë natës në frigorifer me ngrirje të thellë, thotë Dimitrov për “The Sun”, dhe shton se është zgjidhje e shkëlqyeshme për vestat e thurura me lesh të cilat ju janë një zgjidhje e shkëlqyeshme për pulovrat, leshi i të cilave ju thumbon, sepse fibrat fiksohen në vend në temperatura të ulëta.

Dhe për të mos u shqetësuar shumë me hekurosjen, ai këshillon të vendosni disa kube akulli në tharëse të rrobave: nxehtësia e tharëses, thotë ai, do të shkrijë akullin dhe do të formohet avulli që do të zbutë çdo rrudhë në rroba. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Testi i IQ-së që duhet të kalojë çdo agjent i FBI-së: Marrin të njëjtat pilula, viktima gjithmonë vdes, jo vrasësi - Si?

Testi i IQ-së që duhet të kalojë çdo agjent i FBI-së: Marrin të njëjtat pilula, viktima gjithmonë vdes, jo vrasësi - Si?

Stil
Arsyeja e çuditshme pse duhet të vendosni letër alumini pas ruterit të internetit

Arsyeja e çuditshme pse duhet të vendosni letër alumini pas ruterit të internetit

Bëje vet
Si t’i lani jastëkët në rrobalarëse pa e humbur formën e tyre?

Si t’i lani jastëkët në rrobalarëse pa e humbur formën e tyre?

Bëje vet
Femrat që e kanë të vështirë të mbajnë lidhje dashurie janë të lindura në tri shenja të horoskopit

Femrat që e kanë të vështirë të mbajnë lidhje dashurie janë të lindura në tri shenja të horoskopit

Astrologji
Pjesa e dytë: Testin të cilin duhet ta kalojnë agjentët e FBI-së për t’u pranuar

Pjesa e dytë: Testin të cilin duhet ta kalojnë agjentët e FBI-së për t’u pranuar

Lifestyle
A mund të thyeni rekordin? Vetëm dy fotografi janë identike, zbuloni se cila janë ato

A mund të thyeni rekordin? Vetëm dy fotografi janë identike, zbuloni se cila janë ato

Stil
Kalo në kategori