Ndërpritet ecuria pozitive e Romës në kampionat, ‘Giallorossët’ pësojnë nga Bologna

Roma ka pësuar humbje me rezultat 3-1 në shtëpi ndaj Bolognas në kuadër të javës së 33-të në elitën e futbollit italian.

Vendasit patën një mundësi të artë shënimi në minutën e nëntë me anë të Stephan El Shaaraëyt, por goditja e tij përfundoi mbi traversë.

Mysafirët gjetën golin e epërsisë në minutën e 14-të përmes Oussama El Azzouzi i cili shënoi për rezultatin 1-0.

Për të dyfishuar epërsinë e Bolognas u përkujdes sensacioni i këtij viti në Serie A, Joshua Zirkzee (45’) i cili u shërbye mirë në zonë dhe e finalizoi për mrekulli aksionin për 2-0.

Në pjesën e dytë Roma u këndell paksa duke shënuar gol me anë të Sardar Azmoun (56’) i cili u gjend mjaft mirë në zonë për të ngushtuar rezultatin në 2-1.

Kjo nuk i mjaftoi Romës pasi ata në minutën e 65-të pësuan goditjen përfundimtare, ku Alexis Saelemaekers arriti të shënojë një super gol për rezultatin përfundimtar të takimit 3-1.

Pas kësaj humbje Roma mbetet në kuotën e 55 pikëve dhe mban pozitën e pestë në tabelë, ndërsa javën e ardhshme do të luajë në udhëtim tek Napoli./Telegrafi/

VAR sinjalizoi për kartonin e kuq

VAR sinjalizoi për kartonin e kuq "më të keq në histori" në ligën e Francës, ndërsa tifozët thonë 'ne menduam se Liga Premier ishte keq'

Çmenduria e Ozil: Ngritë 50 kilogramë me një dorë dhe 50 me tjetrën -

Çmenduria e Ozil: Ngritë 50 kilogramë me një dorë dhe 50 me tjetrën - "bishë" në transformim trupor

Nga Spanja raportojnë se Lunin ka arritur marrëveshje me gjigantin e Ligës Premier

Lojtari i harruar i Liverpoolit, i cili iu bashkua klubit pesë vjet më parë pritet të shkëlqejë nën urdhrat e Arne Slot

Pas Salah-Klopp, Erling Haaland konfrontohet me Pep Guardiolan

Ish-futbollisti që e la karrierën profesioniste për t'u bërë luftëtar në UFC tani po shpartallon kundërshtarët