0Shares

Inspektoriati Shtetëror i Punës ka marrë vendim për të ndaluar punën e agjencisë ”Venera Kemalovski” në Manastir, që ndërmjetësonte punësimet në vendet e jashtme.

Ndalesa është shqiptuar për një muaj, kurse inspektoriati do të kërkojë procedura për kundërvajtje, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Inspektimet në këtë agjenci janë kryer më 5 dhe 14 korrik, pas lajmeve për mashtrim të një grupi studentësh për puënsim në Gjermani.

Paraprakisht, Ministria e Punës dhe Politikës Sociale bëri të ditur se do të nisë procedura kontrolli ndaj agjencisë së lartëpërmendur./Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)