Policia e Kosovës ka njoftuar se në orët e pasdites gjatë të dielës,  njësitet policore në Skenderaj kanë konfiskuar një armë zjarri.

Reklama

Konfiskimi i armës është realizuar në fshatin Baks të kësaj komune, në kohën kur njësia policore ka ndaluar për kontrolle  një automjet me targa vendore ku gjatë kontrollit në bagazhin e automjetit është gjetur dhe konfiskuar një armë pushkë  gjuetie me 12 fishek,  për të cilën i dyshuari nuk posedonte leje për armë.

“Në cilësi të të dyshuarit është intervistuar B. B.,49 vjeçar, shtetas i Republikës së Kosovës, i njëjti  pas intervistimit  me urdhër të prokurorit është  liruar në procedurë të rregullt.

Reklama

Ndaj tij është iniciuar rast për veprën penale ’Mbajtje në pronësi, kontroll dhe posedim i paautorizuar i armëve’’”, thuhet në njoftim. /Telegrafi/

Reklama