LAJMI I FUNDIT:

Ndalim i Trajkoviqit, Kurti: Shkelje e të drejtave të njeriut, hakmarrje ndaj serbëve të Kosovës që respektojnë ligjin

Ndalim i Trajkoviqit, Kurti: Shkelje e të drejtave të njeriut, hakmarrje ndaj serbëve të Kosovës që respektojnë ligjin

Kryeministri i vendit, Albin Kurti sërish ka folur sot rreth rastit të Rada Trajkoviqit, këshilltare e ministrit për Komunitet dhe Kthim, Nenad Rashiq, e cila po vazhdon të mbahet në ndalim nga autoritetet serbe.

Kurti sot rastin e Trajkoviqit e përmendi edhe në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës, ndërkaq po ashtu në një postim në Twitter shkruan se ndalimi i saj në kufi nga regjimi autokratik serb është shkelje e rëndë e të drejtave të njeriut dhe hakmarrje tipike ndaj serbëve të Kosovës që respektojnë ligjin.

“Ndalimi 10-orësh në kufi nga regjimi autokratik serb i Rada Trajkoviqit, këshilltare e ministrit të Kosovës për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq për herë të dytë brenda kësaj jave, e që është edhe diabetike është shkelje e rëndë e të drejtave të njeriut dhe hakmarrje tipike ndaj serbëve të Kosovës që respektojnë ligjin”, shkruan në Twitter, e ku ka etiketuar edhe shefin e Politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell dhe të dërguarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Kurti: Nuk e kam ditur se do të ketë rregullore për dinarin

Kurti: Nuk e kam ditur se do të ketë rregullore për dinarin

Lajme
Sela: Nuk dua ta besoj që Albin Kurti mund të ketë gisht në këtë që po i ndodh Aleancës për Shqiptarët

Sela: Nuk dua ta besoj që Albin Kurti mund të ketë gisht në këtë që po i ndodh Aleancës për Shqiptarët

Politikë
Tërmet në Shqipëri

Tërmet në Shqipëri

Lajme
Rigjykimi i rastit të Marigona Osmanit mund të ulë dënimet e të akuzuarve

Rigjykimi i rastit të Marigona Osmanit mund të ulë dënimet e të akuzuarve

Lajme
“Na thoshte do t'ju djeg me benzinë

“Na thoshte do t'ju djeg me benzinë", flet gruaja e Pëllumb Metës që u vra nga djali i tij: I kam larë muret me gjakun tim

Lajme
Një kosovar humb jetën tragjikisht në Itali, bie nga kati i tretë

Një kosovar humb jetën tragjikisht në Itali, bie nga kati i tretë

Lajme
Kalo në kategori