LAJMI I FUNDIT:

Mysafirit të emisionit të “zërit të Putinit” i bie të fikët gjatë një diskutimi për situatën në Rusi

Mysafirit të emisionit të “zërit të Putinit” i bie të fikët gjatë një diskutimi për situatën në Rusi

Një emision televiziv rus është ndalur papritur kur një nga të ftuarit e tij u rrëzua – gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë.

Reklama

Siç shkruan Newsweek, përcjell Telegrafi, një video që po qarkullon në internet tregon të ftuarit në mbrëmje me Vladimir Solovyov që nxitojnë në ndihmë të burrit që ra në tokë.

Incidenti ndodhi gjatë një paneli diskutimi mbi një sërë çështjesh politike në Rusi.

Burri që u rrëzua është identifikuar si Andrey Karneev, kreu i Shkollës së Studimeve Aziatike në Shkollën e Lartë të Universitetit të Ekonomisë në Moskë.

Ai mësohet se është shëruar plotësisht pas incidentit dhe është cituar të ketë dhënë shpjegime për atë që i ka ndodhur.

Videoja e Karneev-it që i bie të fikët u shpërnda në shumë faqe të mediave sociale në internet, duke përfshirë Twitter, YouTube, Telegram dhe TikTok, duke marrë qindra mijëra shikime.

Dhe një nga komentuesit e rrjeteve sociale me tallje ka shkruar: “Ai nuk mund të dëgjonte Solovyev kështu që vendosi të vdiste”.

Karneev, në fakt, nuk vdiq dhe në një version të zgjeruar të videos thuhet se ai mund të shihej duke u ndihmuar të çohej në këmbë dhe duke u larguar nga skena nga të ftuarit e tjerë dhe Solovyov.

Mediat ruse kanë marrë një shpjegim nga ai se çfarë i ka ndodhur në studio.

Sipas Karneev, ai ishte “thjesht i trullosur”, “nuk kishte fjetur mjaftueshëm një natë më parë” dhe gjithashtu ishte “nervoz”.

Ai vendosi të mos largohej nga studio.

“Për çdo rast, ata thirrën një mjek, [dhe] ai tha se ishte në rregull”, citohet të ketë thënë Karneev.

Karneev ka thënë gjithashtu se gjendja e tij nuk kishte lidhje me diskutimet që po zhvilloheshin brenda studios në atë kohë.

Ndryshe, prezantuesi Vladimir Solovyov njihet si pro-rus në vendin e tij, gjë që i ka dhënë pseudonimin “zëri i Putinit”. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Putinit nuk do t'i pëlqenin këto imazhe të tankeve të ushtrisë së tij – të cilat kthehen nga vija e frontit në Ukrainë

Putinit nuk do t'i pëlqenin këto imazhe të tankeve të ushtrisë së tij – të cilat kthehen nga vija e frontit në Ukrainë

Botë
NASA hapi sondën me mostra të një asteroidi të rrezikshëm, çfarë gjetën në të shkencëtarët

NASA hapi sondën me mostra të një asteroidi të rrezikshëm, çfarë gjetën në të shkencëtarët

Botë
Pamjet tronditëse tregojnë vajzën 3-vjeçare duke qëlluar veten në Miami

Pamjet tronditëse tregojnë vajzën 3-vjeçare duke qëlluar veten në Miami

Amerika
Rusia humbi 320 ushtarë vetëm ditën e fundit – Ukraina publikon edhe humbjet ruse në përgjithësi

Rusia humbi 320 ushtarë vetëm ditën e fundit – Ukraina publikon edhe humbjet ruse në përgjithësi

Botë
Bullgaria dërgon raketa S-300 në Ukrainë

Bullgaria dërgon raketa S-300 në Ukrainë

Evropa
Moska publikon intervistën me admiralin

Moska publikon intervistën me admiralin "e vdekur"

Botë
Kalo në kategori