LAJMI I FUNDIT:

A mund ta gjeni numrin e kthyer mbrapsht në mesin e shumë numrave të tjerë ?

A mund ta gjeni numrin e kthyer mbrapsht në mesin e shumë numrave të tjerë ?

Një imazh i publikuar së fundmi shfaq një sfidë për të gjithë të apasionuarit e matematikës dhe numrave në përgjithësi.

Nga ata kërkohet që të gjejnë një numër të kthyer mbrapsht, në mesin e shumë numrave tjerë që janë të vendosur në formën e duhur, transmeton Telegrafi.

Kjo sfidë është publikuar nga kompania britanike e marketingut Reflect Digital, me c ‘rast ka shënuar javën kombëtare të kodimit.

Sipas tyre rekordin për gjetjen më të shpejtë e mban një djalë i ri nga Britania e Madhe, të cilit i janë nevojitur vetëm 30 sekonda për ta gjetur.

E nëse mendoni se keni shikim të mirë dhe koncentrim unik, atëherë provoni ta thyeni rekordin duke e gjetur në më pak se 30 sekonda. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Interesante
Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Interesante
Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Interesante
Shihni çfarë gjeti një grua në kanalin e banjës: Është duke lëvizur dhe thonë se

Shihni çfarë gjeti një grua në kanalin e banjës: Është duke lëvizur dhe thonë se "duket si Çernobili"

Fun
Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Interesante
Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Interesante
Kalo në kategori