0Shares

Ron Nielsen që ka punuar si pilot për 40 vite dhe që është ekspert i fluturimit, ka zbuluar teknikën e thjeshtë për të mposhtur frikën nga fluturimi me aeroplan – pa përdorur qetësues.

Mjafton ta keni një stilolaps, ta ktheni së prapthi dhe të shkruani në dorë emrin tuaj, apo të njerëzve që i doni, transmeton Telegrafi.

Mjafton vetëm një stilolaps që të mos frikësoheni në aeroplan

Kjo formë është vërtetuar si shumë qetësuese, ngaqë e heq vëmendjen nga udhëtimi, sidomos në momente turbulencash.

Procesi ndikon në sistemin motorik të trurit, duke u përqendruar në vetëm një element e duke larguar shqetësimin.

Metoda nuk është e kushtueshme dhe nuk lë shenja, meqë stilolapsi është i mbyllur dhe thuajse ju shkruani në ajër, andaj ju rekomandohet ta provoni. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)