LAJMI I FUNDIT:

MPB Maqedoni: Arrestohen dy të rinj, policia sekuestron municion dhe lëndë për prodhim të municionit

MPB Maqedoni: Arrestohen dy të rinj, policia sekuestron municion dhe lëndë për prodhim të municionit

MPB njofton se janë arrestuar dy persona nga Demir Hisari pasi tek të njëjtiti është kapur municion dhe pajisje për prodhim të municionit.

Janë arrestuar personat Q.S. (28) dhe I.S. (23), të dy nga Koreshnica e Demir Hisarit.

“Gjegjësisht, gjatë bastisjes së shtëpisë dhe objekteve ndihmëse të personave, të kryer në bazë të urdhëresës së gjyqtarit të procedurës paraprake nga Gjykata Themelore e Kavadarit, janë gjetur dhe sekuestruar 586 fishekë të kalibrit 7.62×39, 50 fishekë të kalibrave të ndryshëm, dy granata dore, një gjuajtës topi, një çakmak për granatë dore, dy patrona gjuetie cal.16 mm, tre kuti me barut, dy kuti me plumba gjuetie, mjete dhe sende të tjera për prodhimin e municionit dhe marihuanë”, thonë nga MPB.


Në trend Lajme

Më shumë
Politikani opozitar serb: Pas rrahjes brutale nga njerëzit e Vuçiqit, tani po ma kërcënojnë e sulmojnë vajzën

Politikani opozitar serb: Pas rrahjes brutale nga njerëzit e Vuçiqit, tani po ma kërcënojnë e sulmojnë vajzën

Lajme
Për herë të parë në Kosovë fillon vaksinimi HPV i vajzave, kundër kancerit të qafës së mitrës

Për herë të parë në Kosovë fillon vaksinimi HPV i vajzave, kundër kancerit të qafës së mitrës

Shëndetësi
Gjykimi i Thaçit dhe të tjerëve, ish-komandanti i UÇK-së: Në librin tim kam bërë zmadhime e zbukurime

Gjykimi i Thaçit dhe të tjerëve, ish-komandanti i UÇK-së: Në librin tim kam bërë zmadhime e zbukurime

Drejtësi
Katërvjeçarja që ndërroi jetë në QKUK, dyshohet se është rrahur nga familjarët, flasin mjekët

Katërvjeçarja që ndërroi jetë në QKUK, dyshohet se është rrahur nga familjarët, flasin mjekët

Lajme
Përleshje në Vushtrri, tre të lënduar – njëri me plagë nga arma e zjarrit

Përleshje në Vushtrri, tre të lënduar – njëri me plagë nga arma e zjarrit

Kronika e Zezë
Voziti nën ndikimin e alkoolit, i konfiskohet patentë shoferi për një vit - 500 euro gjobë dhe tri pikë negative

Voziti nën ndikimin e alkoolit, i konfiskohet patentë shoferi për një vit - 500 euro gjobë dhe tri pikë negative

Lajme
Kalo në kategori