Më parë është folur për treshen Moto G8, Moto G8 Power dhe Moto G Stylus, dhe madje kemi parë koncepte vizuale, por duket se kompania vendosi të heqë numrin 8 nga emrat e pajisjes.

Moto G Power është bërë zyrtar me ekranin 6.4 inç me rezolucion FHD + plus që kompania e quan ekran Max Vision.


Ajo sjell një sistem kamerash treshe të përbërë nga një sensor kryesor 16MP, një me kënd të gjerë 8MP (118 ° FoV), si dhe një aparat fotografik “Macro Vision” me zmadhim 5X.

Kamera selfie është një njësi 16MP, që gjendet brenda prerjes rrethore në pjesën e sipërme të majtë.

Duke ekzekutuar në Android 10, Moto G Power gjithashtu përmban një bateri të madhe 5,000 mAh – prej nga e merr emrin, dhe folësit stereo të akorduar nga Dolby.

Është mundësuar nga procesori Snapdragon 665, i bashkuar me 4 GB memorje dhe 64 GB memorie të zgjerueshme.
Moto G Power do t’ju kushtoj 249,99 dollarë, ndërsa Moto G Stylus del në shitje me 299,99 dollarë. /Telegrafi/