Moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë erë veri-perëndimore.

Temperaturat në mëngjes do të lëvizin nga -14 deri -6 gradë celsius ndërsa temperatura ditore nga -5 deri tre gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë temperatura do të ulet deri -10 gradë celsius, ndërsa temperatura ditore do të arrijë deri – 2 gradë celisus.

Gjatë fundjavës moti do të jetë stabil, thatë me temperatura të ulëta./Telegrafi/