Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira mesatare, ndërsa në pjesën perëndimore të vendit pritet të ketë reshje të shiut.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej tetë deri 15 gradë celsius, ndërsa temperatura maksimale prej 18 deri 26 gradë celsius.

Më Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i njëjtë, me vranësira dhe me erë në drejtim jug-perëndimor, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë deri në 24 gradë celsius./Telegrafi/