Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Pasdite në disa vende do të ketë reshje lokale të shiut. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi veriperëndimor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 1 deri 9 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 9 deri 19 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë stabil dhe do të vijojnë periudha me diell./Telegrafi/