Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira. Do të fryjë një erë e fortë në drejtim të pjesës veriperëndimore.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -7 deri në 3 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 5 deri në 12 gradë celsius.

Deri ditën e hënë moti do të jetë i qëndrueshëm dhe i thatë, ndërsa ditën e martë pritet të ketë reshje lokale të borës./Telegrafi/