LAJMI I FUNDIT:

Momenti kur shpërthen bomba e një terroristi në aeroportin e Kolumbisë që la të vdekur dy policë

Momenti kur shpërthen bomba e një terroristi në aeroportin e Kolumbisë që la të vdekur dy policë

Një re tymi është filmuar duke u ngritur në ajër, pasi një grup terroristësh aktivizuan një bombë që mbyti dy policë në aeroportin e Kolumbisë.

Zyrtarët policorë të Norte de Santander, David Reyes dhe Willian Bareno, i ishin përgjigjur thirrjes për një shpërthim që mbyti një prej sulmuesve në aeroportin ndërkombëtar Camilo Daza në qytetin pranë kufirit, e kur ata iu afruan një valixhe ndodhi shpërthimi i dytë, transmeton Telegrafi.

Ministri kolumbian i Mbrojtjes, Diego Molano, tha se shpërthimet ishin shkaktuar nga një grup “terrorist” që operon në qytetin me gjysmë milioni banorë, që është pranë kufirit me Venezuelën dhe shpesh është “strehë” e emigrantëve.

Dilerët e drogës dhe grupet guerile aktualisht janë në luftë për marrjen nën kontroll të qytetit, ku sulme të shumta ndodhin siç ishte ai në aeroport.

Kryetari i këtij qytetit po pritej të ateronte me aeroplan në kryeqytetin e Kolumbisë – Bogota, kur bomba e parë shpërtheu pasi një burrë kishte me vete mjet shpërthyes dhe po mundohej të kalonte rrethojat e aeroportit.

Sulmuesi nuk është identifikuar nga autoritetet, por nga shpërthimi ai mbeti i vdekur në vend. Megjithatë doli se ishte edhe një valixhe tjetër, brenda të cilës gjendej një bombë që ishte fatale për dy policët. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Marina gjermane për pak sa nuk rrëzoi një dron amerikan mbi Detin e Kuq – luftanija lansoi dy raketa në drejtim të fluturakes

Marina gjermane për pak sa nuk rrëzoi një dron amerikan mbi Detin e Kuq – luftanija lansoi dy raketa në drejtim të fluturakes

Azia
Publikohen dokumente sekrete ruse të viteve 2008/2014 - Putin kishte menduar të përdorte armët bërthamore kundër pushtimit të mundshëm kinez

Publikohen dokumente sekrete ruse të viteve 2008/2014 - Putin kishte menduar të përdorte armët bërthamore kundër pushtimit të mundshëm kinez

Evropa
Teksasi po lufton me zjarrin e dytë më të madh në historinë e këtij shteti amerikan, digjen 850 mijë hektarë

Teksasi po lufton me zjarrin e dytë më të madh në historinë e këtij shteti amerikan, digjen 850 mijë hektarë

Amerika
Ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar aeroplanin e tretë luftarak rus këtë javë

Ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar aeroplanin e tretë luftarak rus këtë javë

Evropa
Shqetësim i madh në mesin e zyrtarëve të Bidenit, se Izraeli mund të nisë një sulm tokësor në Liban

Shqetësim i madh në mesin e zyrtarëve të Bidenit, se Izraeli mund të nisë një sulm tokësor në Liban

Azia
Duhet të mësohemi të jetojmë në një botë me konflikte

Duhet të mësohemi të jetojmë në një botë me konflikte

Evropa
Kalo në kategori