Pasagjerët në qytetin Kent të Anglisë u panë derisa u detyruan të dilnin nga një tren që u pushtua nga zjarri.

Incidenti me zjarr në një tren juglindor që po nisej për në Londër, ndodhi dje pasdite, transmeton Telegrafi.

Njerëzit u detyruan të largoheshin nga vagoni pasi reflektoi shkëndija zjarri në një platformë aty pranë.

Momenti i tmerrshëm u kap në video dhe tregoi pasagjerët duke ikur ndërsa flakët rriteshin.

Një seri goditjesh të forta u dëgjuan përpara se shtëllungat e tymit të zi të dilnin nga vagoni. /Telegrafi/