LAJMI I FUNDIT:

Momenti kur majmuni tundë thikën në rrethojën e tij në Kopshtin Zoologjik Chester

Momenti kur majmuni tundë thikën në rrethojën e tij në Kopshtin Zoologjik Chester

Një majmun me thikë u bë “pika kryesore e ditës” për vizitorët në një kopsht zoologjik, ndërsa e filmuan duke luajtur me tehun gjigant.

Majmuni Sulawesi, që jetonte në kopshtin zoologjik Chester në Cheshire, gjeti mjetin dhe filloi ta tundte atë rreth e rrotull primatëve të tjerë pasi u la aksidentalisht në një rrethim nga një punëtor.

Ai mori thikën e palosshme të xhepit dhe ishte në gjendje të çlironte skajin e mprehtë përpara se ta tundte në afërsi të primatëve të tjerë, të cilët ia hoqën atë në një përpjekje për ta marrë thikën për vete, shkruan Daily Mail, transmeton Telegrafi.


Vizitorët e tronditur filmuan momentin pas një paneli xhami sigurie – por thonë se shimpanzeja e përplasi thikën ndaj një muri në mënyrë që të lëshonte tehun, duke shkuar aq larg duke sugjeruar se “e dinte saktësisht se çfarë ishte thika”.

Incidenti, i raportuar të ketë ndodhur pak pas orës 17:00 të së mërkurës, më 9 gusht, krahasohej nga shumë me një skenë në filmin fantastiko-shkencor të vitit 2011 Rise of the Planet of the Apes. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Baba Vanga e parashikoi se jeta e Trumpit do të jetë në rrezik?

Baba Vanga e parashikoi se jeta e Trumpit do të jetë në rrezik?

Interesante
Kur ta shikoni këtë imazh, do të shkriheni së qeshuri - shikoni se ku ka gjetur hije kjo grua

Kur ta shikoni këtë imazh, do të shkriheni së qeshuri - shikoni se ku ka gjetur hije kjo grua

Fun
Turistët thuhet se porositën peshk në një restorant në Kroaci - kur erdhi fatura, atyre “pothuajse u mbeti ushqimi në fyt”

Turistët thuhet se porositën peshk në një restorant në Kroaci - kur erdhi fatura, atyre “pothuajse u mbeti ushqimi në fyt”

Interesante
A mund t’i gjeni gjashtë qershitë e fshehura në këtë fotografi?

A mund t’i gjeni gjashtë qershitë e fshehura në këtë fotografi?

Interesante
Moment i rrallë i jetës së egër: Hiena i dorëzohet luaneshave

Moment i rrallë i jetës së egër: Hiena i dorëzohet luaneshave

Interesante
Truku interesant që ua bën më të lehtë këputjen e ngjitësit

Truku interesant që ua bën më të lehtë këputjen e ngjitësit

Interesante
Kalo në kategori